SHOW SCHEDULE

Friday, 7 October Night – Performance Teams

# Day Team Studio Style Region
1 Fri PM Kirstie McMillan Subsdance Samba ACT
2 Fri PM Kmotion Bachateros Kmotion Bachata ACT
3 Fri PM Nestor and Kylie Latin Dance Australia Salsa NSW
4 Fri PM Emma Gin Salsa NZ
5 Fri PM Burlesque Student Team Salsabor Burlesque ACT
6 Fri PM Artia Zandian + Katrina Quintal Latin Dance Australia Salsa NSW
7 Fri PM Dancehall Queens Subsdance Dancehall ACT
8 Fri PM Salsa Team Salsabor Salsa ACT
9 Fri PM Rebekah Day Subsdance Samba NSW
10 Fri PM Eglantine ladies routine Kmotion Zouk ACT
11 Fri PM Timothy Bogie Kokoloco Cha Cha ACT
12 Fri PM Salsa On2 Jaime & Koyomi Latin Dance Australia Salsa ACT
13 Fri PM Reggaeton SWAT Team Latin Dance Australia Reggaeton NSW
14 Fri PM Sharon and Elysia Spin City Salsa/Cha Cha VIC
15 Fri PM Glamorosas Subsdance Samba NSW
16 Fri PM Cha Cha Team Latin Dance Australia Cha Cha ACT
17 Fri PM Nestor and Rebecca ft Ft MV Bachata Students  Latin Dance Australia Bachata NSW
18 Fri PM Omar + Greysa USA Salsa USA

Saturday, 8 October Night – Performance Teams

# Day Team Studio Style Region
1 Sat PM Zouk Performance Team Salsabor Zouk ACT
2 Sat PM Salsa Student Team Latin Dance Newcastle Salsa NSW
3 Sat PM Junior Samba – Las Belezitas Kokoloco Samba ACT
4 Sat PM Modus Vivendi Pro Am Latin Dance Australia Cha Cha NSW
5 Sat PM Rueda Team Kmotion Salsa ACT
6 Sat PM Samba Reggae Kokoloco Samba Raggae ACT
7 Sat PM Nestor Manuelian + Katrina Quintal ft Salsa Swat Latin Dance Australia Bachata/Salsa NSW
8 Sat PM Juan Ruiz + Natalia Pinheiro Tropical Soul Bachata NSW
9 Sat PM Diversity Dance Diversity Belly Flamenco Fusion NSW
10 Sat PM Dance Mambo Bircan Tulga Bootcamp Team Dance Mambo Boogaloo NSW
11 Sat PM Advanced Salsa On2 Latin Dance Australia Salsa NSW
12 Sat PM Bachata Ladies Shines Salsabor Bachata ACT
13 Sat PM Oliver Pineda Latin Motion Salsa NSW
14 Sat PM Reggaetoneras Latin Dance Australia Reggaeton NSW
15 Sat PM Glamourosas Subsdance Samba ACT
16 Sat PM Bachata Team Latin Dance Australia Bachata NSW
17 Sat PM Modus Vivendi Ladies Shines Latin Dance Australia Salsa NSW
18 Sat PM Carlos Redondo + Chloe Loh Paradizo Bachata SPAIN/QLD
19  Sat PM Kadu Pires + Larissa Thayane K & L Dance Zouk QLD
20 Sat PM Grease Dancing Finale with Sandy + Danny

Sunday, 9 October Night – Performance Teams

# Day Team Studio Style Region
1 Sun PM Afro Brazilian Subsdance Afro  ACT
2 Sun PM Zouk Student Team Kmotion Zouk ACT
3 Sun PM Diversity Dance Diversity Reggaeton/Afro NSW
4 Sun PM Bernard Lai Latin Dance Australia Salsa NSW
5 Sun PM Reggaetonians + Dancehall Queens collaboration LDA/Subsdance Reggaeton/Dancehall NSW/ACT
6 Sun PM Cuban Salsa Team Habana Kaliente Cuban Salsa ACT
7 Sun PM Kmotion Tango Cabaret Kmotion Tango ACT
8 Sun PM Reggaeton Open Latin Dance Australia Reggaeton NSW
9 Sun PM Advanced Ladies Team Spin City Cha Cha VIC
11 Sun PM Kokoloco Belezas Kokoloco Samba ACT
12 Sun PM Bachata SWAT Team Latin Dance Australia Bachata NSW
13 Sun PM Jaime Jesus + Jessica Lai Latin Dance Australia Zouk NSW
14 Sun PM Kadu Pires + Larissa Thayane K & L Dance Zouk QLD
15 Sun PM Omar + Greysa Salsa USA
16 Sun PM Dahlia + Sashya  Brazilian Fantasy + Rhythm Brazil Samba USA/NSW
17 Sun PM SAMBA PARADE  Samba